ייבוא, הפצה ושיווק של ציוד מגן בטיחותי וציוד רפואי - עמוס גזית בע"מ

אבק מזיק

אבק מזיק - מאמר מאת עמוס גזית בע"מ

תוכן עניינים

מהו אבק מזיק ולמה צריך להתמגן מפניו?

עפ"י התקנות לבטיחות בעבודה, "אבק מזיק" נחשב לחלקיקים הקטנים הנוצרים כאשר אנו מטפלים בחומרים מסוימים.

אותו אבק מזיק מתפזר באוויר וחודר לריאותיהם של אלו העובדים בסמוך, או עם אותו החומר שעשוי לגרום לנזקים בריאותיים נשימתיים לנושמים את האבק המזיק.

כיצד ניתן להתגונן מפני אבק מזיק ואילו אמצעים עומדים לרשותנו בכל הקשור להגנת העובדים הנחשפים אליו בכל יום? על כך בדיוק נדבר במאמר שלפניכם>>

באלה מקומות יש אבק מזיק?

נציין כי אבק מזיק אינו אותו האבק שכולנו מכירים מהבית- זה שמצטבר על גבי הריהוט ובפינות הבית, אמנם, בכמות מרובה וללא ניקוי, עלול גם האבק הביתי לגרום לנו לנזקים בריאותיים, אך הוא אינו רעיל ואינו פוגע בדרכי הנשימה באותו האופן בו אנו עלולים להיפגע מ"אבק מזיק", אלמלא נעטה על עצמנו מיגון מתאים וציוד להגנת נשימה.

אבק מזיק נמצא בסביבות עבודה תעשייתיות ואנו נחשפים אליו כאשר אנו עוסקים למשל בעבודה של התזת חול, עיבוד מוצרי אבן / קוורץ / שיש באמצעות כלים מכניים כמו מקדחים, מסורים, מלטשות וכלי עיבוד נוספים. כל אלו נחשבות לעבודות / פעולות הגורמות לאבק מזיק הפוגע בבריאותנו.

כיצד ניתן להתגונן / להתמגן מפני אבק מזיק?

ראשית, חשוב לדעת כי עפ"י חוק, רק מי שמלאו לו 18 רשאי לעבוד בסמוך לאבק מזיק.

בנוסף, חלה על המעסיק חובת הדיווח למפקח האזורי על כך כי במקום עוסקים בעבודה עם אבק מזיק.

במידה ואתם עובדי במקום עבודה תעשייתי ובו ישנן עבודות המייצרות אבק מזיק, מומלץ לבדוק עם בעל המפעל / העסק מהם האמצעים המיגוניים אותם הוא מספק לעובד (מחויב עפ"י חוק) ובנוסף, לבדוק מתי (ואם בכלל) מתבצעות בדיקות תקופתיות מטעם משרד הבריאות / העבודה לניטור רמות האבק המזיק, תוך ווידוא כי אכן הכל עומד בתקנים והעובדים ממוגנים כראוי וכנדרש.

חברת עמוס גזית, מציעה לבעלי מפעלים / עסקים בהם העבודה כוללת חשיפה לאבק מזיק, להיכנס לאתר שלנו ולבחון את מבחר הציוד להגנת נשימה שאנו משווקים לקהל לקוחותינו בישראל, כבר שנים רבות.

כאן ניתן למצוא את כל האביזרים אשר מגנים על העובדים (וגם עליכם) מפני הסכנות שבאבק מזיק.

ציוד להגנת נשימה

בעל מפעל / עסק מחויב לרכוש ציוד הגנתי איכותי מפני אבק מזיק, אשר עומד בכל התקנים המחמירים ביותר של בטיחות בעבודה. בעל מפעל אשר אינו פועל באופן המחויב עפ"י החוק, מסכן בכך לא רק את המשך פעילות המפעל, אלא גם את בריאות העובדים. לכן, אין זו בקשה או המלצה, רכישת ציוד להגנת נשימה לעובדים היא דרישה עפ"י חוק!

אצלנו ב"עמוס גזית" חושבים על בטיחות ובריאות העובדים בראש ובראשונה ולכן אנו משווקים ללקוחותינו הרבים, כמה וכמה סוגים של ציוד מגן נשימה באיכות הגבוהה ביותר, כולל עמידה בתקני הבטיחות המחמירים ביותר.

עמוס גזית. ציוד בטיחות נגד אבק מזיק

חברתנו משווקת מוצרי בטיחות לעובדי התעשיות השונות, כבר שנים רבות ומתמחה בייבואם ומכירתם של המוצרים הטובים ביותר בקטגוריה של "הגנת הנשימה".

בין היתר תמצאו אצלנו את המוצרים הבאים: נשמיות: מסכות שונות המתאימות לשימושים שונים, עשויות בטכנולוגיות מתקדמות ומסייעות בנטרול חדירת אבק אל דרכי הנשימה.

  • מסכות לחצי פנים: משולבות עם קסדה / סרבל וכדומה. נועדות לעבודה אגרסיבית, מלוכלכת וקשה במיוחד.
  • מסכות פנורמיות: למסכות אלו שדה ראייה רחב (פנורמי) המאפשר נוחות מיטבית בעבודה ובהן חלל מותאם לנשימה למניעת אדים.
  • פילטרים למסכות פנורמיות: פריט הגנה נוסף והוא ה"מפוח" שנועד להגנה מפני חלקיקים שונים העפים באוויר.

** על מנת שנוכל להתאים עבורכם את המסכות הטובות ביותר לעובדים, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות היועצים שלנו אשר יודע להמליץ על המוצרים הטובים והמתאימים לכם ביותר, בטח כאשר מדובר במסכות האמורות לשמש עובדים רבים הדורשות התאמה מקסימלית לכל אחד.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!

שתף מאמר זה

מאמרים נוספים

טיפול בקור נגד כאבים - עמוס גזית בע"מ

טיפול בקור נגד כאבים

כאבים הם חלק בלתי נפרד מהחיים של רבים מאיתנו. בין אם מדובר בכאבים כתוצאה מפציעות ספורט, דלקות פרקים, ניתוחים או כאבים כרוניים, חיפוש אחר דרכים

לקריאה נוספת >
מהו סקר סיכונים בעבודה - מאמר של עמוס גזית

מהו סקר סיכונים בעבודה?

בכל מקום עבודה, בכל ענף ובכל תעשייה קיימים סיכונים פוטנציאליים העלולים לפגוע בבריאות ובבטיחות העובדים. סקר סיכונים בעבודה הוא כלי חיוני לזיהוי, הערכת וניהול סיכונים

לקריאה נוספת >